هفتاد و یکم

مثلِ پارسال، این روزها برایم خیلی دردناکند و مثل سالِ قبل از پارسال و حتی سالِ قبلش!

خیلی خیلی برام دردناکه وقتی تو خیابون راه میرم و بیلبرد ها رو میبینم. وقتی پیام های شادباش میبینم وقتی میبینم گرامی می دارن حماسه یِ واهیِ نهم دی ماه رو....

نهم دی ای که حجت را به قولشان برایشان تمام کرد.

اما سوالِ من اینجاست که اگر بر شما حجت تمام شد، پس تکلیفِ حجتِ اشک های نگین کوچولو چه میشود؟ نگینی که نیاز به حمایتِ مادی و معنوی داشت، نگینی که همه ی سختی های زندگیش را مادرش به جان میخرید تا او آسایش داشته باشد.

این نگین کوچولوی 6 ساله فقط میدونه یه روز مامانش رفت، قرار بود برگرده اما برنگشت... نشد که برگرده! او با همان سنِ کمش میفهمد. میداند که مادرش را در خیابان چگونه از او گرفتند اما میگوید: به خدا سپرده شان و میداند خدا انتقامش را خواهد گرفت.

الان نگین سه سال است بی شبنم است. شبنمی که همین حماسه ی نه دی کذایی او را از نگین گرفت. نگین دیگر برایِ خودش خانومی شده و به مدرسه رفته و درس میخواند. الان نگین است که باید تمامِ مشکلاتی که مادرش در زمانِ حیات به دوش میکشید به دوش بکشد. 

و شنیدنِ داغِ دلِ مادرِ پیر شبنم چقدر سخت است. گریه هایی که هنو هم مثلِ روزِ اول پر از سوز است.

مادرِ پیرِ شبنم که می بایست با تمامِ مشکلاتِ جسمی و مالی اش به تنهایی نگین کوچولویِ دخترِ34ساله اش را بزرگ کند و هر سال در سالگردِ عزیزش، بیلبرد های شاد باش و گرامی داشتِ حماسه یِ نه دی را ببیند و نفرین کند. زجه بزند. و بزرگ تر از این ها... آه بکشد. آهی که من یقین دارم دامن گیر میشود. 

نمیشود داغِ این مادرِ نازنین را دید و لب فرو بست. نمیشود وضعِ اسفناکِ جنازه شبنم و چگونه تحویل گرفتنِ آن و تشییع جنازه غریبانه ی آن را شنید و همپایِ مادرش گریه نکرد.

نهم دی ماه حجت را بر ما هم تمام کرد.

به احترامت بلند قد می ایستم.... شبنمِ شهرابی!!

/ 2 نظر / 18 بازدید
عاشق وطن

با تو همدردم و با نگین و با تمام ایرانیان سربلند ایران به شبنم ها و نگین هایش می نازد به آنهایی که یک روز یک شب یک صبح یک غروب و شاید همین فردا بار دیگر پرچم کاوه ی آهنگر را بردوش خواهند کشید و بار دیگر دیو سیاه استبداد را بر زمین خواهد زد.آن روز دیری نخواهد پایید.دنیا باکفر باقی خواهد ماند اما با ظلم نه... نوکر تمام مظلومای دنیا هستم. آفرین برتو که رهایی

ایمان آرزه

سلام دوست عزیز ... وبلاگ زیبایی دارید ، خسته نباشید ... خوشحال میشم به من هم سری بزنید ... منتظر حضور و نظرات مکتوب شما هستم ...